Ataşehir Sprey Poliüretan Köpük

Ataşehir Sprey Poliüretan Çatı Arası Köpük en uygun fiyatlar hizmetinizde hemen fiyat teklifi alabilirsiniz, Ataşehir SPREY POLİÜRETAN KÖPÜK YALITIM M2 FİYATLARI, Ataşehir Poliüretan Köpük Ataşehir | Poliüretan Ataşehir & Ataşehir Çatı Yalıtımı Sprey poliüretan & Ataşehir poliüretan köpük , Çatı Yalıtımı Ataşehir & Ataşehir poliüretan köpük Yalıtımı , poliüretan sprey köpük Ataşehir , Çatı arası poliüretan köpük Ataşehir Poliüretan Köpük, poliüretan köpük Ataşehir , sprey poliüretan Ataşehir , Ataşehir poliüretan, poliüretan Ataşehir , poliüretan sprey köpük Ataşehir , #Poliüretan köpük Ataşehir , poliüretan köpük Ataşehir , #sprey poliüretan, #poliüretan Ataşehir, #çatı yalıtımı Ataşehir, #köpük yalıtımı Ataşehir

Sprey Poliüretan Köpük Kullanım Alanları: Çatı arası, Teras, Temel ve Perdeler, Beton Zeminler, Soğuk Hava Depoları, Tarım ve Hayvancılık, Atermit ve Trapez Sac Çatı, Bodrum ve Garaj Tavanı, Köşe Dolguları, Tank ve Boru Yalıtımı, OSB Ters Tavan gibi uygulamaları bulunmaktadır.

Çatı Arası Poliüretan İzolasyon Uygulaması

Çatı arası sprey poliüretan köpük, ısı yalıtımı için genellikle en etkili yalıtım yöntemi olarak kabul edilir. Fakat sistem aslında nasıl çalışır? Basitçe söylemek gerekirse, sprey poliüretan köpük yalıtımı, doğru makine ile doğru şekilde karıştırıldığında kendi hacminin 60 katına kadar şişen bir malzemedir.

Sprey köpük yalıtımı, tavanınızdaki tüm boşlukları ve çatlakları dolduran kalın ve güçlü ısı yalıtımı katmanı oluşturur. Malzemeler kuruduktan sonra katılaştığından tavan arası sprey köpük yalıtımı tamamen dayanıklıdır ve havaya herhangi bir parçacık veya alerjen yaymaz. Geleneksel izolatörlerin – ekstrüde polistren gibi – alerjik reaksiyonlara yol açan ve solunumsal yan etkilere neden olabilecek parçacıkları saldığı bilinmektedir.

Ataşehir Sprey poliüretan köpük

Sprey poliüretan köpük hücresel yapılı izolasyon ve inşaat malzemesidir. Köpük içerisinde yer alan hücrelerin içerisinde hapsolan şişirme ajanı sayesinde, düşük ısı geçirgenliği ile soğuk depoların izolasyonunda çok kullanılırlar. Diğer yandan taban, duvar, teras ve çatı yalıtımlarında her geçen gün en çok tercih edilen malzeme olarak kullanılmaktadır. Kalınlığı oranının düşük olmasına rağmen, en verimli izolasyon malzemesi olma özelliğine sahiptir. Muhafaza edilecek zeminin şartlarına göre kalınlık ve ebatlarda üretilir.  Poliüretan köpük uygulaması ve yalıtım özelliklerine maddeler halinde değinecek olursak:

 • Yüksek basınçla püskürtme yöntemi ile yüzeye uygulanır.
 • Poliüretan makine sistemleri uygulanacak alana getirilir
 • Sprey köpük uygulamasının yapılacağı zemin kuru ve poliüretanda uygunluğu kontrol edilir.
 • Uzman ekipler tarafından köpük yüksek basınç ile püskürtülerek uygulanır.
 • Zemin yatay ya da dikey olsun, köpük her türlü zemine %100 yapışır.
 • Püskürtme işlemi yüksek basınç ile yapıldığı için, en ufak gözenekler bile doldurulur.
 • Uygulamanın ardından herhangi bir ek yeri olmadığından ısı sızdırmaz yalıtım sağlanır.
 • Metal, ahşap, beton gibi tüm yüzeylere kolaylıkla uygulanır.
 • Her şarta uygun dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
 • Isıya, çürümeye, dona ve kimyevi maddelere karşı dayanıklıdır.
 • Bakteri ve haşere barındırmaz

Ataşehir poliüretan köpük uygulaması uygulanan mekânlarda diğer yalıtım uygulamalarının aksine terleme oluşmaz. Kullanılan yerlerde kışın sıcak, yazın ise serin ortam avantajı sağlar. Poliüretan sprey köpük çatı yalıtımı uygulamalarında ulaşımı zor olan çatı köşelerinde dahi hava boşlukları kapatılarak yalıtımda kesin sonuç elde edilir.  

Bodrumlarda meydana gelen küf nem ve haşere gibi olumsuz etkileri sıfıra indiren etkiye sahiptir. Yıllarca kullanılsa dahi asla çürüme yapmaz, aşınmaz ve koku yapmaz.  Her türlü hava şartlarına karşı dayanıklı ve uzun ömürlü Poliüretan köpük Ataşehir ilimizde, siz değerli müşterilerimiz için uygun fiyat ve kolay uygulama seçenekleri firmamız ile bir telefon kadar yakın. Bizimle iletişime geçerek her türlü yalıtım ihtiyacınıza akılcı çözümler bulabilirsiniz.

2022 Sprey poliüretan köpük fiyatı

 • 3 CM POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK FİYATI : 65 TL*
 • 4 CM POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK FİYATI : 95 TL*
 • 5 CM POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK FİYATI : 110 TL*

*Uygulama fiyatları temsili olarak verilmiştir. Uygulanacak alana göre fiyatlar değişkenlik gösterebilir. En uygun fiyatı almak için 0537 871 42 76 numaralı mobil hattımızı arayabilirsiniz.

Örnek Sprey Poliüretan Köpük Sarfiyat ve Fiyat Tablosu :

KALINLIK METRAJSARFİYAT
3 CM KALINLIKTA100 METREKARE130 – 160 KG
4 CM KALINLIKTA100 METREKARE180 – 200 KG
5 CM KALINLIKTA100 METREKARE220  – 240 KG

Püskürtme ısı yalıtımı uygulamasında 2022 yılı için en iyi fiyatı almak için 0537 871 42 76 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Tüm Türkiye’den 0536 837 34 65 arayınız ilgili bayiye ulaşabilirsiniz.

Sprey Polyurea Nedir?

Nerelerde kullanılır?

Ürün yapısı ve kullanım çeşitliliğinin anlaşılması adına öncelikli olarak Polyurea nedir sorusuna yanıt vermek doğru olacaktır. Bu noktada, izolasyon ürünleri arasında en nitelikli seçeneklerden biri olan Polyurea, amin reçine ve izosiyanat gibi materyallerin karışımı ile elde edilen özel bir formüldür.

Yapıların su izolasyon altyapılarını güçlendirmek gibi işlevlere sahip olan polyurea sprey modülü 150 ila 200 proses değer aralığındayaklaşık olarak 70-80 derece düzeylerinde kademe kademe uygulanır. Polyurea coating olarak da isimlendirilen teknolojinin uygulanması için özel ekipmanlara, teçhizata ve nitelikli bir uzman ekibe ihtiyaç vardır.

Sprey Poliüretan Köpük Nedir?

Nerelerde Kulllanılır?

İnşaat sektöründe yaygın olarak kullanılan yeni nesil yalıtım sistemlerinden olan Sprey poliüretan, ısı yalıtım teknolojileri arasındaki en inovatif uygulamalar arasında yer alır. Taşınabilir izolasyon araçları ile tüm zemin tiplerinde kullanılabilen bir yapıya sahip olan poliüretan levhalar, yaklaşık olarak 50 bar basınç değeri ve 40 ila 50 derecelik sıcaklık ortalamasında uygulanırlar. Diğer alternatif ısı yalıtım yöntemlerine göre daha geniş alanlara daha hızlı uygulanabilen poliüretan sprey, yüksek verimlilik ve maliyet odaklılık vaat eden bir seçenektir

Sprey Poliüretan Köpük Özellikleri

Sprey poliüretan köpük uygulamasının sıradan yalıtım ürünlerine göre ters tavan çatı yalıtımında tercih edilmesin başlıca sebeplerinden biri ise uygulamanın sağladığı avantajlardan geçmektedir. Firmamızın uygulamış olduğu sıkma çatı köpük uygulaması %95 kapalı hücre oranına sağlıdır. Bu durum termal ısı geçirgenlik katsayısının düşük olmasının ve iyi bir yalıtımın sebebidir. Başlangıç termal iletim kat sayısı 0,022 yaşlandırılmış üründe termal iletkenlik katsayısı 0,029 olarak ölçülmüştür.

Çatı arası zeminde uygulanan poliüretan sprey köpük püskürtme sayesinde en uç noktalara ulaşarak sağlıklı bir yalıtım elde edilmektedir.Suyu çekmeyen poliüretan köpük tam anlamıyla su yalıtımı olmamasına rağmen damla şeklindeki su akıntısına fayda sağlamaktadır.Dış cepheye uygulanan Poliüretan Köpük üzerine güneş ışınlarına karşı yıpranmayı engellemek amaçlı koruyucu boya uygulaması yapılmaktadır.Poliüretan Köpük su yalıtımı değildir sadece fayda sağlamaktadır.

Hayvan çiftliklerinde uygulanan poliüretan ise trapez metal çatılarda terleme sorununu ortadan kaldırmaktadır.Trapez sac sprey ısı yalıtımında eksiz olarak uygulanmaktadır.Isı kaybını ve terlemeyi önler.Korozyona uğramayı engeller.Dolayısıyla ısı yalıtımı ile birlikte uygulama yapılan alanın korunmasında fayda sağlamaktadır.

Kısaca Sprey poliüretan yani halk arasında sıkma köpük ısı yalıtımı veya sıkma köpük çatı yalıtımı olarak bilinen uygulamamız düşük kalınlıkta yüksek ısı yalıtım özelliği ile günümüzde en son ısı yalıtım teknolojisidir. Yüksek yoğunlukta olmasının uyguma yüzeyine mukavemet ve bütünlük kazandırması ekstra avantajları olarak ifade edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir