Asansör Kuyusu Su Yalıtım + Fiyatları

Asansör kuyusu su yalıtımı, asansör kuyusundan su taşıyor, 2023 yılı asansör kuyusu su yalıtım fiyatları 5000TL ile 6000TL arasında değişmektedir beton içerisindeki yarık, çatlak ve kılcal dokuları doldurarak su kaçırma çözüm nedir?

Su yalıtımı konusunda en problemli yerlerden olan asansör kuyularında poliüretan enjeksiyon ve kimyasal sistemleri kullanarak su yalıtımını sağlıyoruz.

Anahtar Kelimeler ; Asansör Su Yalıtımı, Asansör Su İzolasyonu, Asansör Su Kaçağı, Asansör Çukuru İzolasyonu, Asansör Çukuru Yalıtımı, Asansör Çukuru Su İzolasyonu, Asansör Çukuru Su Yalıtımı, Asansör Çukuru Su Kaçağı, Asansör Kuyusu Su İzolasyonu, Asansör Kuyusu Su Yalıtımı, Asansör Kuyusu Su Kaçağı, İstanbul Asansör Yalıtımı, İstanbul Asansör İzolasyonu, İstanbul Asansör Su Yalıtımı, İstanbul Asansör Su İzolasyonu, İstanbul Asansör Çukuru İzolasyonu, Ankara Asansör Çukuru Yalıtımı

asansör kuyularında su yalıtımı
kuyu izolasyonu
asansör kuyusu izolasyon malzemeleri
asansör kuyusu yalıtımı
asansör kuyusu su yalıtımı
asansör kuyusu su izolasyonu
asansör kuyu izolasyon

Asansör Kuyusu Su Yalıtımı

Asansör kuyuları bina temel seviyelerinin en alt kotunda ve yeraltı sularına en çok maruz olan bölgelerdir.  İlk yapım esnasında yanlış veya eksik yapılan temel-perde uygulamaları sebebiyle, yer altı sularının binaya ilk nüfuz edeceği yer asansör kuyularıdır.  Bu sebeple bina ana yalıtım sisteminde en çok önem kazanan ve binalarda en fazla problemlerin göründüğü yerler asansör kuyularıdır.

Asansör kuyusu izolasyonu, ilk yapım esnasında bina temel su yalıtımı ile birlikte bohçalama adı verilen sistem mantığında yapılması gerekir.  Binayı suyun ve nemin aşındırıcı tesirinden korumak için, ilk inşaat sırasında bina çevresine drenaj sisteminin yapılması elzemdir.  

  • Asansör kuyusu su Yalıtımı Fiyatları
  • Asansör kuyusu izolasyon malzemeleri
  • Asansör kuyusu ölçüleri kac m2 olmalı
  • Asansör kuyusu su Yalıtımı Ümraniye
  • Asansör kuyusu için Dalgıç Pompa
  • Asansör kuyusuna su doluyor ne yapılır?
  • Asansör kuyusu nasıl olmalı

Ancak çevre düzenlemesinden sonra drenaj sisteminin yapılması çok maliyetli olacağından asansör kuyularına ve bodrum katlara negatif yönden su yalıtımı yapılması tercih edilir.  Bu tarz problemli noktalarda bu yöntemle garantili ve kesin çözümler üretmekteyiz.  Tabi burada yapılacak negatif yönden su yalıtım uygulamasının başarısı ise uygulama yapılacak olan yüzeydeki beton yüzeylerin sağlamlığı ile doğru orantılı olmaktadır.

Asansör Kuyusu İzolasyon

Asansör boşluğuna su dolması probleminin tek çözümü, poliüretan enjeksiyon su yalıtımı yapılmasıdır. Poliüretan enjeksiyon su yalıtımı asansör kuyusu izolasyonlarında kullanıldığı gibi negatif yönde uygulanabilecek tek yöntemdir.

Poliüretan enjeksiyon su yalıtımında beton içerisine enjeksiyon madde pompalanır. Polimerden üreyen bu enjeksiyon madde uygulandığı beton içerisindeki tüm yarık ve çatlakları doldurur.

Asansör Kuyusu Nasıl Olmalıdır;

Asansör çukuru ya da asansör kuyusu: asansörlü binalarda temelin en derin kısmına oluşturulan, binanın temel kısmında toprağa en yakın çukura; asansörün hareket ettiği alandaki en derin çukur kısma verilen isimdir. Bu kuyunun toprak tarafından gelen sulara karşı yalıtımına asansör kuyu yalıtımı yada asansör çukuru yalıtımı denir.

Asansör kuyusunun toprak tarafından veya başka sebeplerden dolayı gelen suya karşı korunması için bina iç kısımdan yalıtım yapılması gerekmektedir. Asansör kuyusu yalıtımı yapılmaz, asansör kuyusu içerisine biriken su önlenmezse çok sık rastladığımız iskan alınamaması ve asansörün kullanılmaması gibi ciddi problemler ortaya çıkar.

 

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir