Asansör Bakım Firmaları

asansor-bakim-fiyatlari-ucretleri-aylik-yillik

Asansör servis, Asansör Tamir, asansör bakım firmaları , arasında en çok tercih edilen firmayız profesyonel çalışanlarımız uygun bakım ücretleri

Asansör Bakım Firması

Periyodik bakım arızaların azalması ve uzun ömürlü asansör için tek çözümdür. Güvenlik açısından ortaya çıkabilecek zaafiyetler en aza indirgenmiş olur. Asansör tesislerinde uygulanan bakım prosedürü, EN 2168 Standardında verilen “Asansör Bakım Kuralları” ve EN 10922 Standardında verilen hususlara uygun olmalıdır.

Her asansörün bakımı, bakım talimatında bulunan hususlara uygun olarak, bakım yapmakla yetkili kişiler olan “bakım personeli” tarafından yapılmalı ve her bakım sonuçları bir “bakım raporu” ile tespit edilmelidir.

Asansör Servis Firması

Satış sonrası servis hizmetleri, İstanbul Asansörün ayrıcalığının hissedildiği en önemli noktadır. “Sorunu, sorun olmadan” çözebilmek için 58 yıllık deneyimimiz ile ihtiyaç anında yanınızdayız. Bakım ve sorun giderme konusunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının belirlediği ve takibini Elektrik Mühendisleri Odasının yaptığı Asansör Bakım Yönetmeliğinin yanısıra uluslararası servis kriterlerini de uygulamaktayız.

Asansör Bakım Fiyatları

Asansör bakım ücretleri 2023 yılında bu asansörlerin aylık bakım fiyatları 400 TL  Asansör bakım ücretini 500 TL Arasında değişmektedir.

En Düşük En Yüksek
Asansör(ler) kaç katlı / duraklı? 400 TL 500 TL
Kaç asansör için bakım arıyorsunuz? 500 TL 600 TL

Asansör yıllık bakım ücretleri ile ilgili bu yazıda asansör yıllık bakım ücretini kim öder ve asansör yıllık bakım ücretleri 2022 yılı için ne kadardır gibi sorulara cevap vereceğiz. Sosyal ve ticari yaşam alanında asansör kullanımı, birçok işlerin hızlı ve güvenli yapılması aşamasında faydalar sunmaktadır.

asansör bakım firmaları, asansör bakım firması

asansör bakım firmaları, asansör bakım firması

Asansör Bakım İstanbul Asansör, tesisini tamamladığı ve bakım hizmeti verdiği asansör ve yürüyen merdivenlerinizin periyodik bakımını yaparak 7/24 arıza ve kurtarma hizmeti vermektedir. İstanbul Asansör, İstanbul Merkez ve Ankara Bölge Müdürlüğü olmak üzere bakım, arıza ve servis ekipleriyle; hızlı ve kaliteli servis anlayışı ve müşteri memnuniyeti ilkesi ve konusunda uzman personeliyle siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir. Tesislerinizde kurulu Asansörlerinizin aylık periyodik bakımları 95/16 AT Asansör Yönetmeliği ve EN 81-1/2 – EN 13015 standartlarına uygun olarak yapılmaktadır. Periyodik Bakımlarınız belirlenen gün ve saatte uzman personelimiz tarafından yapılmaktadır. Bakım Onarım hizmetimiz; her tür danışmanlık, tamir, onarım, yedek parça, revizyon ve bakım-arıza hizmetlerini kapsamaktadır.

asansor-bakim-fiyatlari-ucretleri-aylik-yillik

asansor-bakim-fiyatlari-ucretleri-aylik-yillik

Asansör Teknik Servisi

Bakım sözleşmesi ile sorumluluğumuz altında bulunan tüm asansörler, en verimli ve en uzun kullanım ömrünü sağlayabilmek için düzenli olarak tarafımızca incelenmekte ve gerekli müdahaleler personelimiz tarafından yapılmaktadır. Asansör periyodik kontrol/muayene nedir? 18.11.2008 Tarihli, 27058 sayılı Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği gereğince asansörün hizmete alınmasını müteakip iki yıl sonra, devamında yılda en az bir kere olmak üzere yapılması gereken kontrollerdir.

Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği’nin amacı, insanların ve/veya yüklerin taşınmasında kullanılan asansörlerin hizmete alındıktan sonra çevrenin, insanların ve canlıların sağlık ve güvenliğini tehdit etmeyecek şekilde kullanımlarını sağlamak üzere; işletilmesi, bakımı ve yıllık kontrolleri için uyulması gereken kuralları belirlemektir. Asansör periyodik kontrol/muayene yaptırmanız 18.11.2008 Tarihli, 27058 sayılı yasa gereğince zorunludur. Asansörlerinizin periyodik kontrol/muayene işlemleri direkt olarak asansör kullanıcılarının can ve mal güvenliğini korumak amacı ile tasarlanmıştır.

Yasa ve Yönetmeliklere Göre Asansör Bakım  Ücretleri 2023

Yasa ve yönetmeliğe göre:

– Kat malikleri apartmanın demirbaş giderlerine kendi payı oranında katılmakla yükümlüdür.
– Bununla birlikte kiracılar da bu masraflardan kat malikleri ile birlikte sorumlu tutulmaktadır.
– Bina yöneticisi bu gideri kiracı ya da kat malikinden talep ve tahsil ile sorumludur.
Peki, bu bilgiler dahilinde asansör yıllık bakım ücretini kim öder? Asansör yıllık bakım ücreti kiracıya mı aittir?

Asansör bakımı ve periyodik kontrol birbirinden farklı hizmetlerdir. Asansör bakımları, aylık olarak asansörün genel durumunun değerlendirilmesi, eksikliklerinin giderilmesi amacı ile yapılan bir faaliyettir. Periyodik kontrol ise, asansörün can ve mal güvenliği açısından kullanıma uygunluğu ile ilgili yapılan ayrıntılı muayenedir. Periyodik kontrol ile asansörün kullanıma uygun olup olmadığı ile ilgili bir değerlendirme yapılmaktadır. Ayrıca yine periyodik kontroller vasıtası ile asansöre yapılan bakımların da kontrolleri yapılmış olmaktadır. Bulunduğunuz binadaki asansör periyodik kontrol/muayene işlemlerinden sorumlu kişi/kişiler, bina sorumlusu – bina yöneticisi yada bina yönetim firmanızdır.

Asansör bakım, onarım, montaj ve revizyon hizmetlerinde, profesyonel hizmet ekibi ve uygun fiyatlarla doğru adres İstanbul Asansör.

  • Alanında uzman ekiplerimiz tarafından sağlanan bakım hizmetlerinde TS-EN- 13015+A1 standartlarını gözetiyoruz.
  • Arızalarında deneyimlerimizden faydalanarak arıza tespitini ve onarımını en kısa süre içerisinde gerçekleştiriyor, hizmet kesintisini en aza indiriyoruz.
  • Revizyon hizmetimiz, eskimiş veya yoğun kullanıma bağlı deforme olmuş parçaların revize edilerek değiştirilmesini kapsamaktadır. Çıkarlarınızı gözetiyor, gereksiz revizyonlardan kaçınıyoruz.
  • Satış hizmetimiz kapsamında ihtiyacınıza uygun ürünü satın almanız konusunda size rehberlik ediyoruz.
  • Montaj hizmetimiz kapsamında Usta Asansör‘den veya alternatif satış kanallarından satın aldığınız asansörlerinizin kurulumu ile ilgili sorunsuz hizmet sağlıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir